Mikor érdemes robotizált kamerát használni?

Egy ember egyszerre több robotizált kamerát tud  kezelni, így nem kell minden kamerához operatőrt biztosítani. Nem igényel külön technikát az operatőrök és a vágó közti kapcsolattartás sem, hisz a kamerákat kezelő vág is, vagy mellette ül a vágónak, ami megkönnyíti az együttműködést. A robotizált kamera arra is jó, hogy egy kémiai kísérletet közelről mutasson – az operatőr sérülésének veszélye nélkül.

Előny, hogy egy robotizált kamera helyigénye csak fele a hagyományos kameráénak.

Hátránya a robotizált kamerának, hogy gyors, kiszámíthatatlan események közvetítéséhez túl lassú. Egy kosárlabdameccsen a játékost közeliben nem lehet vele követni. De akár egy díjkiosztón is problémás lehet, ahol az egyik díjazott kitakarja a kamera elől a másik díjazott kézfogását. A távvezérelt kamerát tömegben használni balesetveszélyes. Ilyenkor egy segítő lehet a megoldás, aki figyel a kamerára.

Soha nem érdemes száműzni a robotizált kamerákat a rendszerből, hanem vegyíteni, kiegészíteni kell általában egy – bonyolultabb esetekben két – operatőrrel dolgozó kamerával, vagy kamera daruval.