Előfordulhatnak-e jogi problémák az adással?

Három fontosabb dologra kell figyelni.

  • Aki nem közszereplő, arról akarata ellenére nem lehet felvételt közzétenni. Tehát az előadók szerződésébe bele kell foglalni, hogy a felvételkészítéshez és a netes publikálásához hozzájárulnak. A közönség soraiban ülőkről csak vágóképek készülnek, de ha van regisztráció, ott célszerű aláíratni, hogy  a résztvevők hozzájárulnak a felvétel készítéséhez. Ha valaki nem szeretne szerepelni, legyen egy kijelölt rész a nézőtéren: az oda ülőket igyekszünk kihagyni a képekből.
  • A rendezvényen bemutatott vagy lejátszott művészeti alkotások jogdíjkötelesek lehetnek. Stream-szolgáltatók nem, de a videomegosztók (pl. youtube) szűrik a feltett tartalmat. Ha jogdíjas művet azonosítanak be benne, akkor a közzétételt mindaddig megtagadják, amíg nem győződtek meg róla, hogy a jogdíj rendezett. Amennyiben a videomegosztótól jelzést kapunk, a stream-szolgáltatónál is felfüggesztjük az anyag elérhetőségét, a vitatott részt kivágjuk, és úgy tesszük közzé. Ha kiderül, hogy a jogviszony rendezett, visszaállítjuk az eredeti anyag elérhetőségét.
  • Ha valaki a rendezvényen olyan kijelentést tesz, vagy úgy viselkedik, hogy az törvénybe ütköző, akkor a moderátornak vagy a szervezőnek fel kell szólítania, hogy ezt a cselekményét fejezze be. A közvetítés során az adat először egy hard disc-re kerül, ahonnan  általában 20-30 másodperc késéssel jut ki az internetre. Ha a közvetítést kezelő olyan szintű törvénysértést észlel, önmaga is megszakítja az adást, de ha a szervezők, a moderátor kérik, akkor is lekapcsolja az internet-kimenetet. Ha ez időben megtörténik, akkor a késleltetés miatt ez az esemény már nem fog kikerülni a netre, de dokumentálva lesz, mert helyben rögzítésre kerül. Ilyenkor a számítógépen zárjuk a fájlt, és ha a rend helyreállt, új stream indításával kell folytatni a közvetítést.